Natěrači Plzeň provádí kvalitní nátěry dřeva i jiných materiálů

Dřevo je živý přírodní materiál, a proto potřebuje důkladnou a odbornou péči.

Nátěry dřeva v Plzni a v Plzeňském kraji

Aby vám dřevěný zahradní nábytek dlouho vydržel, je nutné o něj pečovat. Dřevo ve venkovních prostorech je značně namáháno. Vlhkost způsobuje napadení plísněmi a UV-záření časem poškozuje jeho povrch. Na ochranu dřevěných konstrukcí před počasím existují v obchodech speciální barvy a lazury. Nátěry na dřevo na vodní bázi jsou ekologičtější, ale musí se častěji obnovovat. Světlé lazury nebo barevné nátěry nenabízejí účinnou účinnou ochranu před ultrafialovými paprsky. U krycích nátěrů jsou ideální světlé tóny, protože tmavě natřené plochy silně akumulují teplo a to dřevu neprospívá. Proto je vhodné dřevěný zahradní nábytek, který se právě nepoužívá, chránit také před sluncem. Natěrači Plzeň vyberou vhodné barvy a lazury a také provedou odborné nátěry dřeva ve vysoké kvalitě.

Správný postup

První nátěry na dřevo jsou napouštěcí – penetrační. Na zaschlou a přebroušenou penetraci nanášíme další vrstvy základní barvou. Konečné vrchní nátěry dřeva provádíme některým z emailů. Aby nátěry ve venkovním prostředí skutečně spolehlivě plnily svou funkci, musí být v základní i vrchní vrstvě zdvojené.

Před natíráním je nutné odstranit starý nepřilnavý nátěr. Pomoci může opalovací lampa nebo horkovzdušná pistole. Možností jsou také chemické odstraňovače starých nátěrů. Pokud jsou staré nátěry zachovalé, stačí povrchy očistit, odmastit saponátem, lehce přebrousit a mohou se na ně nanášet vrchní nátěry. Jestliže se natírá nové dřevo, musí být vyzrálé, zdravé, zbavené zásmolků a vybroušené do hladka. Nátěrové hmoty se ředí předepsaným ředidlem. Barva se rozmíchá a přecedí přes bronzové jemné síto nebo přes silonovou punčochu. Nátěry se provádí v tenkých vrstvách, které rychleji prosychají.

Lazurovací laky

Lazury se používají k hloubkové impregnaci a probarvování dřeva, přičemž zachovávají kresbu letorostů. Natírané dřevo musí být čisté, hladké, s vlhkostí max. 25%. Jedná-li se o dřevo s nestejnou savostí, je nutné jej nejprve napustit bezbarvým lakem. Výhodou této povrchové úpravy je její snadná obnova – povrch stačí očistit, přebrousit a znovu natřít.

Natěrači Plzeň z Plzeňského kraje

Nejen nátěry dřeva, ale i jiných materiálů provádí v Plzeňském kraji Natěrači Plzeň. Natírají kvalitně fasády domů, okna, dveře, střechy, okapy i radiátory nebo rámy dveří v celém regionu Plzeňského kraje. Každý plzeňský natěrač je vyškoleným odborníkem a provádí natěračské práce s minimálním omezením provozu domácnosti i firmy v Plzni a celém regionu Plzeňský kraj.

Natěrači z Plzně mají mnohaleté zkušenosti s nátěry dřevěných konstrukcí mnoha typů a provedení: nátěry dřevěných nosníků, kompletních konstrukcí dřevěných staveb, dřevěných střech, štítů a krovů, dřevěných obvodových plášťů budov, dřevěného zábradlí, schodů, žebříků, dřevěných chat a přístřešků, dřevěných částí valníků a jiných dopravních prostředků, dřevěných laviček, odpočívadel, houpaček, kolotočů a prolézaček, dřevěných věží, rozhleden, stožárů, mostů a plotů, dřevěného nábytku a dalších dřevěných prvků.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.