Potápění v Hurghadě

Jste milovníky egyptské kultury a zároveň vás lákají dlouhé pláže, slunce a vodní sporty? Pak se vydejte do Hurghady, jednoho z nejkrásnějších letovisek Egypta, které je díky své poloze ideálním místem pro potápění v Rudém moři, stejně jako pro výlety do Údolí králů, Luxoru či Karnaku. Potápění v Hurghadě patří díky nádherným korálovým útesům a průzračné vodě s výbornou viditelností k jednomu z nejlepších v Egyptě a my jsme si pro vás připravili výčet nejlepších potápěčských lokalit tohoto letoviska, které můžete navštívit se zájezdy desítek CK. Aktuální přehled zájezdů do Egypta naleznete na portálu www.newtravel.cz.

Ostrov Small Giftun

Ostrov Small Giftun je mořskou rezervace a zdejší příroda je tedy chráněna zákonem, což zajišťuje opravdu neopakovatelný zážitek z ponorů v této oblasti. Můžete zde spatřit téměř nedotčené korálové útesy, nejrůznější druhy ryb, jako jsou například útesoví žraloci či barakudy, ale také drobné korálové rybky tvořící pestrobarevná hejna.

Celodenní výlet na tento ostrov je krásným zážitkem jak pro zkušené potápěče, tak pro naprosté začátečníky, kteří absolvují tyto ponory v doprovodu zkušených instruktorů. Při troše štěstí zde můžete kromě korálů a mnoha druhů ryb spatřit také delfíny, kteří se v této oblasti čas od času vyskytují.

Ostrov Big Giftun

Dalším mořským parkem nacházejícím se na území Hurghady je ostrov Big Giftun, který nabízí stejně jako Small Giftun nádhernou nedotčenou přírodu a opravdové klenoty ukryté pod hladinou moře. Můžete zde obdivovat krásy zdejších korálů, které hrají všemi barvami, pozorovat hejna drobným ryb i větších predátorů nebo se vydat prozkoumat skrytá zákoutí podmořských jeskyní. Ponory do těchto jeskyní jsou vhodné zejména pro zkušenější potápěče, zatímco začátečníci si mohou užívat ponory v menších hloubkách v okolí korálových útesů a bohatého podmořského života.

Shaab El Erg

Dalším krásným místem pro potápění v Hurghadě je útes Shaab El Erg, který se rozkládá nedaleko pobřeží Hurghady ve tvaru podkovy a je opravdovou oázou života. Nejenže zde můžete spatřit celou řadu krásných korálů, ale také nejrůznější druhy ryb a mořských živočichů, kteří žijí s těmito korály v symbióze.

Útes Shaab El Erg je vynikajícím místem pro začátečníky i pokročilé a většina potápěčských center zde pořádá také noční ponory, které vám představí Rudé moře ze zcela jiné stránky než ve dne. Toužíte- li po nových zážitcích a vzrušení, pak byste si rozhodně tyto noční ponory neměli nechat ujít.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.