Oblíbená letoviska Kréty

Kréta je ostrovem plným protikladů. Naleznete zde jak rušná letoviska s bujarou zábavou, tak skryté zátoky a osamělé pláže, kde na vás čeká jen šumění moře, zpěv ptáků a jedinečný klid pro nevšední chvíle s vašimi blízkými či ničím nerušenou relaxaci. Dovolená na Krétě je velmi oblíbená nejen díky dlouhým plážím, kterých je zde opravdu pestrá zásoba, ale ve značné míře také kvůli díky kulturním památkám, které sem lákají milovníky umění a architektury z celého světa.

Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do Řecka, v níž naleznete přehledně seřazené také zájezdy na Krétu od desítek českých cestovních kanceláří na jednom místě!

Hersonissos

Kréta je největším ostrovem Řecka a díky tomu se pyšní opravdu dlouhým pobřežím s četnými letovisky a plážemi, což zajišťuje dostatečnou možnost výběru. Jedním z nejkrásnějších letovisek Kréty je Hersonissos, které je jako stvořené pro první dovolenou na Krétě. V minulosti bylo toto město významným římským přístavem, avšak v současnosti funguje spíše jako letovisko s velkými hotelovými kapacitami.

Hersonissos jistě nadchne zejména milovníky řecké kultury, vína a dobrého jídla, které můžete ochutnat v celé řadě restaurací, k nimž vás dovedou křivolaké uličky dokreslující půvabný vzhled celého města. Vydáte-li se na kopce nad městem, pak se vám naskytne opravdu překrásný pohled nejen na město, ale také na přístav a celé pobřeží.

Bali

Dalším krásným letoviskem, které naleznete na severním pobřeží Kréty je Bali, klidné místo jako stvořené pro odpočinek od starostí všedních dní a načerpání nových sil. Dominantou letoviska Bali je pět malých zátok, čisté moře a nádherné vyhlídky, z nichž si můžete prohlédnout jak samotné letovisko, tak města nacházející se v nedalekém okolí. Pláže jsou v Bali jak písečné, tak oblázkové, což zajišťuje, že moře je zde opravdu průzračně čisté a nabízí výbornou viditelnost pro potápění i šnorchlování.

Adelianos Kampos

Toužíte- li navštívit město Rethymno, ale současně toužíte po klidnějším odpočinku na méně frekventovaných plážích, než jsou ty v Rethymnu, pak je pro vás jako stvořené letovisko Adelianos Kampos, které nabízí kvalitní pláže, luxusní hotely a lehátka na plážích zcela zdarma.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.