Objevte krásu řeckých ostrovů

Začátek roku, především leden a únor vždy přináší jedny z největších firstminutových slev na dovolené. Řecko patří mezi nejoblíbenější a nejžádanější lokality. Řecké ostrovy jsou také oblíbeným místem pro rodiny, jelikož většina hotelů je vybavena bazény, dětskými koutky, skluzavkami a také tobogány. Stejně tak nabízí romantické výlety do přírody, krásných zákoutí a mnoha památek. Chceme-li ušetřit, můžeme využít také slevy na pobyty u moře.

Každý od dovolené očekává něco jiného, krásou Řecka je to, že zde najdeme prakticky vše, po čem toužíme. Můžeme si procestovat všechny ostrovy, vyrazit kempovat, potápět se, vyzkoušet můžeme snad veškeré vodní sporty, horolezectví, navštívit památky, kterých rozhodně není málo, zúčastnit se společných výletů, vyzkoušet výbornou řeckou kuchyni, nebo si pronajmout jachtu a vydat se na dobrodružství na otevřené moře. Svého dosáhnou i ti, kteří pro ideálně strávenou dovolenou vyžadují klid, soukromí či chtějí dosáhnout krásného opálení.

Kláštery Meteora

Jednou ze zajímavých památek, které můžeme v Řecku navštívit, jsou kláštery Meteora, které zaslouží velký obdiv. Městečko je zasazeno na vrcholcích skal, některé kláštery jsou zpřístupněny, do některých se však ani dnes nedostaneme. Dříve se mniši dopravovali do klášterů pomocí sítí a kladky, kterou se vytahovali nahoru, doprava trvala například i půl hodiny. Dnes je doprava do klášterů mnohem jednodušší, byly totiž vytesány vchody přímo do skal.

Kláštery vznikaly od 14. století, byly budovány pro lepší ochranu a také aby byli mniši blíže bohu. Celkem je zde vybudováno 25 klášterů. Klášter Russanu je jediný ženský klášter v Meteorách, jeho tradice se však pomalu v dnešní době ztrácí. Pro to, abychom se mohli do klášteru dostat je třeba dodržovat základní požadovaná pravidla. Ženy nesmějí mít hluboké vyzývavé výstřihy, odhalená ramena či nohy. Muži musejí mít dlouhé kalhoty i košile. Oděv je možné také před vstupem za menší poplatek zapůjčit.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.