Dotknout se nebe – lyžování na vrcholcích hor

Každý po tom touží. Dotknout se nebe. Ale jak? Co třeba na lyžích! Představme si sluncem ozářený vrchol vysoké hory. Kolem nás nikde nikdo. Jen my, slunce, jasná obloha, mírný vítr. Natáhneme ruku k nebi, které je na dosah a pak to přijde. Poskočíme stranou na svah a sjíždíme ho jedním obloučkem, druhým, třetím. Paprsky nás hřejí do tváře a lehounký poprašek sněhových vloček, kryjící povrch ztuhlého staršího sněhu, lítá kolem nás a dokresluje celou atmosféru. Tohle to znamená.

Řekněme si však otevřeně. Je možno tento pocit zažít na našich sjezdovkách? Na otázku si odpovězme každý zvlášť.

Lyžování v Evropě

Za dlouhými svahy, prudkými sjezdovkami, vysokými horami a nejen za nimi je nejlépe vyrazit do ciziny. Není to nic složitého. Stačí se rozhodnout. Lyžařská střediska poskytují nejlepší zázemí pro lyžaře (a nejen pro ně), právě uprostřed velkých lyžařských oblastí. Kam tedy za zimní dovolenou? Kamkoliv po Evropě. Skvělé je lyžování ve Francii, lyžování v Rakousku, v Itálii, ve Španělsku. Stačí si jen vybrat zemi, která je nám více sympatická, nebo tu, jež je pro nás poněkud přitažlivější. Zimní dovolená v Rakousku, je samozřejmě o něco jiná než lyžařský zájezd do Španělska. Každé má však něco!

Pocítit dotyk nebe, můžeme opravdu na vlastní kůži. Stačí být dostatečně vysoko

Pohoří v evropských zimních střediscích dosahují výšky kolem 3 000 metrů nad mořem a to jsou vrcholy, které slibují mnohdy velmi dlouhé sjezdy. Navíc sjezdovky bývají často protkány a tak můžeme přejíždět z jedné na druhou a prodloužit tak svůj zážitek do míry a délky námi požadované. Nejde tedy jen o to vyvézt se lanovkou na vrchol svahu a za pár minut ho sjet. Ale vychutnat si lyžování třeba právě díky tomu, že sjezd bude trvat i hodinu. To už je opravdu velké lákadlo, pro využití nabídky, lyžování ve Francii, Itálii, nebo v kterékoliv Evropské zemi.

Dotknout se nebe může být krásná motivace pro trávení zimní dovolené. Vyrazit lyžovat do Rakouska s tímto záměrem znamená splnit si touhy, po kterých prahneme během celého roku v očekávání na první sníh. Zimní dovolená v Alpách je zážitek na celý život.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.