Jsou Vaše garážová vrata bezpečná

Automaticky ovládaná garážová vrata se u řidičů těší stále větší oblibě. Výsledný komfort užívání ovšem závisí na řadě faktorů. Při jejich pořizování bychom si měli především ověřit, zda splňují důležité bezpečnostní standardy. Majitelé starých garážových vrat by zase neměli odkládat přezkoušení jejich bezpečnosti odborníkem.

Základní kritéria bezpečnosti garážových vrat

Mezi nejdůležitější bezpečnostní prvky garážových vrat, které zamezují zejména zranění dětí, patří ochrana proti sevření prstů v oblasti vratových článků. Vsunutí ruky zase zabrání boční uzavřené zárubně.

U dálkově ovládaných garážových vrat by rozhodně neměla chybět funkce automatického přerušení chodu při najetí na překážku. Díky ní dojde v případě, že hrana vrat narazí při zavírání na jakýkoli předmět, k zastavení pohonu a vrata povyjedou o kousek zpět nahoru. Zvláštní pozornost je dále třeba věnovat zajištění tažných lan a pružin, jež zamezuje pádu vratového křídla. Tato pojistka je obzvlášť nezbytná u svisle se otevírajících sekčních vrat.

Prověřená garážová vrata Hörmann přinášejí pocit bezpečí

Nově vyráběná garážová vrata by měla odpovídat přísné evropské normě pro garážová vrata EN 13241-1. Díky tomu bychom měli mít jistotu, že kupujeme výrobek, jenž splňuje hlavní bezpečnostní standardy. Značkovou kvalitu do detailu, která dělá rozdíl a dává vám bezpečí, zajišťují také výkonové charakteristiky jako tepelná izolace, zvuková izolace, těsnost, zatížení větrem. Čtyři výkonové charakteristiky relevantní pro garážová vrata jsou od výrobce v kvalitě bez kompromisů společnosti Hörmann zkoušeny a certifikovány. Na požádání Vám spolehlivý výrobce předloží certifikát o dodržování požadované normy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.